Дома Фудбал Италија Гатузо се враќа во Серија А?

Гатузо се враќа во Серија А?

Џенаро Гатузо е без работа од мај минатата година, кога го напушти Милан поради освоеното петто место во Серија А.

Милан делува дека денеска би посакувал да е токму таму затоа што се соочува со уште поголема криза, но во секој случај Гатузо би можел да добие нов ангажман.

Наводно, Фиорентина и Наполи размислуваат да ги отпуштат тренерите, а токму Гатузо е еден од кандидатите за тренерската позиција во екипите.

Наполи е во голема криза, па на „Сан Паоло“ загубија од Болоња, додека Фиорентина го запиша третиот пораз по ред.

Секако, и Гатузо треба да реши каде сака да се пресели, па наскоро се очекува конечна одлука.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Наполи не му простува на Игуаин: Зарем навистина немаше место за него во овој тим?!

Наполи очигледно никако не му го простува трансферот на Гонзало Игуаин во Јувентуа и Арген…