Дома Трансфер зона Вулверхемптон купи Португалец од 50 милиони

Вулверхемптон купи Португалец од 50 милиони

Вулверхемптон ќе ја зголеми португалската колонија бидејќи е пред комплетирање на трансферот на ѕвездата на Спортинг Лисабон, Матеус Нунес.

Нунес беше мета на многу европски гиганти, но „волците“ ја победија конкуренцијата и за неговиот потпис ќе платат 50 милиони евра.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Менаџерот на Вулверхемптон Бруно Лаж, кој добро ги знае квалитетите на овој фудбалер уште од времето кога работеше во Бенфика.

Станува збор за талентиран плејмејкер, кој е роден во Бразил, но веќе има девет настапи за португалската репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Реал Мадрид

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …