Дома Фудбал Германија Второлигаш ја елиминираше Борусија Дортмунд од Купот на Германија 🎥

Второлигаш ја елиминираше Борусија Дортмунд од Купот на Германија 🎥

Борусија Дортмунд вчера им приреди непријатно изненадување на своите навивачи откако настапот во Купот на Германија го завршија со пораз од вторлигашот Ст.Паули.

Ст.Паули пред своите навивачи победи со 2:1 и така ги запре „милионерите“ кои секако во натпреварот влегоа како големи фаворити. Домаќините до водство стигнаа уште во 4. минута преку Аменидо, а на пет минути пред крајот Витсел си постигна автогол и имаа 2:0.

И во таква ситуација се очекуваше фаворизираната Борусија да притисне во вториот дел и да направи пресврт. Сепак, се што успеаа е само преку Халанд во 58. минута да намалат на 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…