Дома Фудбал Италија Времето на Роналдо во Јувентус истекува

Времето на Роналдо во Јувентус истекува

Италијанскиот гигант Јувентус нема да го продолжи договорот со португалската мегаѕвезда Кристиано Роналдо, пренесува „Скај Спорт“.

Причината е финансиска – Роналдо има преголема плата, која „бјанконерите“ не можат да си ја дозволат во момент на финансиска криза.

Договорот на Португалецот со „старата дама“ истекува во јуни 2022 година. Се шпекулиареше дека може да си замина ова лето, но сепак ќе остане во Торино.

Роналдо ги започна подготовките за новата сезона, која готово сигурно ќе биде последна за него во дресот на Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…