Дома Фудбал Останато Во 2016 година ја преживеа авионската несреќа на Чапекоенсе, а сега преживеа пад во провалија со автобус

Во 2016 година ја преживеа авионската несреќа на Чапекоенсе, а сега преживеа пад во провалија со автобус

Eрвин Тумири беше еден шестмината преживеани во падот на авионот на Чапекоенсе кога животот го загубија 71 лице во 2016 година.

Пред неколку дена Тумири преживеа уште една несреќа. Оовј пат тој бил во автобус кој паднал во провалија во Боливија длабока 150 метри. Во оваа несреќа 21 лице го загубиле животот.

„Си слушав музика на телефонот и во еден момент автобусот почна нагло да кочи. Брзо сфатив што се случува и цврсто се фатив за седиштето и се тргнав од прозорецот…За среќа успеав да се спасам“, изјави Тумири.

Тумири поминал само со полесни повреди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема…