Дома Фудбал Останато Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму ќе ја продолжи кариерата.

Новинарот Мигел Анхел Дијаз објави дека заминувањето на Начо ќе значи и дека Лука Модриќ ќе биде нов капитен на клубот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Заменик-капитен кај „кралевите“ ќе биде Даниел Карвахал од следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…