Дома Видео Во НБА заработува милиони, а се пожали на скапото гориво – во Македонија ќе платеше скоро двојно повеќе!

Во НБА заработува милиони, а се пожали на скапото гориво – во Македонија ќе платеше скоро двојно повеќе!

НБА ѕвездата од редовите на Мајами, Џими Батлер заработува милиони долари, но и покрај тоа се пожали на високата цена на бензинот во САД.

Батлер во својата кариера заработи над 250 милиони долари, а неговиот актуелен договор со Мајами на три години има вредност од 146 милиони долари.  Но и во таква ситуација одлучи да се побуни за високата цена која ја плати за да го наполни неговото Бугати.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Ваквите цени се вистински грабеж, би сакал да вратам дел од ставениот безин. Што мислите ако кажам дека ставив погрешно гориво, ќе ми ги вратат ли парите? Не, ова не е нормално“, се жалеше Батлер во видеото.

На сето ова треба да напоменеме дека во САД горивото 1.08 долари по литар што е скоро двојно поевтино од добар дел од Европа. Во САД плати 145 долари, додека ако го оваа ситуација беше кај нас во Македонија Батлер ќе платеше 260 долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хаос на дербито во Бугарија: Официјално лице фрли лопата за снег кон фудбалерите – натпреварот беше продолжен 25 минути!

Вистински хаос се случуваше на дербито во бугарското првенство каде што се сретнаа ЦСКА Со…