Дома Македонски спорт „Во Македонија беше лудо, Македонците се најдобри навивачи во светот!“

„Во Македонија беше лудо, Македонците се најдобри навивачи во светот!“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Шпанецот Раул Гонзалес, кој во 2017 година со Вардар стана европски шампион, сè уште не може да ги искаже чувствата од историската титула со македонскиот тим.

Раул го однесе Вардар до првата титула во Европа, а потоа кажа дека навивачите во Македонија се најдобри во свет.

„Во 2014 година го преземав Вардар и тоа беше незаборавно искуство. Во 2016 година за малку не стигнавме во Ф4-турнирот, но следната сезона го освоивме трофејот. Имавме неверојатна сезона, ги победивме Барселона и ПСЖ.

Мора да признаам дека во Македонија беше навистина лудо. Македонците се најдобри во светот. Нивната поддршка и страста која ја имаат за спортот е нешто неверојатно“, вели Гонзалес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

УЕФА по Русија може да исклучи уште една репрезентација од квалификациите

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Пред само ш…