Дома Видео Во Италија видена глупост рамна на селски лиги: Тренерот на Катанија спречи контра на противникот ?

Во Италија видена глупост рамна на селски лиги: Тренерот на Катанија спречи контра на противникот ?

Во италијанската Серија Ц видовме една неверојатна ситуација во мечот помеѓу екипите на Катанија и Вибонесе.

Стретегот на Катанија, Џузепе Рафаеле во еден момент од натпреварот се почувствува како да е играч, а не тренер и буквално спречи контра на противникот. Нормално, за оваа негова глупост си доби црвен картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неговите објави се хит: Мурињо повторно ја насмеа фудбалската јавност

Фудбалерите на Тотенхем синоќа во гости кај ЛАСК одиграа нерешено (3:3) во натпревар од пе…