Дома Топ вести Во денешното „Ел Класико“ ќе заврши една неверојатна традиција на Рамос

Во денешното „Ел Класико“ ќе заврши една неверојатна традиција на Рамос

Денес во 21:00 часот ќе се сретнат шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона во едно најважните „Ел Класика“ во последните неколку години.

Денешното „Ел Класико“ ќе донесе и крај на една неверојатна серија која тешко дека некој ќе може да ја повтори во дуелите помеѓу овие два клуба.

За денешниот натпревар Реал Мадрид не ќе може да смета на својот капитен Серхио Рамос. Имено, ова ќе биде прв пат после цела деценија Рамос да не игра за Реал против Барселона.

Последен пат Реал без Рамос во дуел против Барса беше во мај 2011 година. Од тој период Рамос успеа да врзе низа од 32 „Ел Класика“ без прекин.

Мора да се признае импресивна низа која денес завршува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…