Дома Луд Спорт Вознемирувачко: УФЦ борец почина после нокаут во ринг!

Вознемирувачко: УФЦ борец почина после нокаут во ринг!

0

Откако вчера беше прогласен за клинички мртов, УФЦ борецот Тим Хаге само неколку часа подоца почина.

Хаге заврши во кома откако доживеа нокаут во тингот од Адам Бридвуд, на меч кој се одржа пред два дена. Веднаш беше хоспитализиран со тешко крварење во мозокот, после што беше опериран. Беше во кома, но за жал не успеа да се разбуди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Нејмар постави услов на Реал – Еве кои ги посакува за соиграчи

Во недостаток на трансфери во Реал, мадридските медиуми се занимаваат со летниот преоден р…