Дома Фудбал Останато Вознемирувачко видео: Фудбалер доби срцев удар среде натпревар 🎥

Вознемирувачко видео: Фудбалер доби срцев удар среде натпревар 🎥

Од Египет пристигнуваат нови ужасни вести од светот на спортот. На еден фудбалски натпревар еден играч изненадно колабираше па судијата веднаш го прекина натпреварот. Фудбалрите притрчаа да помогнат, а набрзо на теренот влезе и лекарскиот тим.

Според објавените информации, срцето на Ахмед Рафат добил срцев удар по кој неговото срце престанало да работи скоро еден час. Докторите успеале да го одржат во живот, меѓутоа се уште е во критична состојба.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Неговото срце било неактивно скоро еден час. Докторите направиле сè што можеле и успеале постепено да го вратат во живот. Неговата состојба сè уште е нестабилна и не може да биде префрлен во друга болниц“,, стои во соопштението на неговиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…