Дома Останати Влезете во луксузниот дом на Флојд Мејведер во Лас Вегас (ФОТО)

Влезете во луксузниот дом на Флојд Мејведер во Лас Вегас (ФОТО)

Славниот боксер Флојд Мејведер живее во неверојатен луксуз.

Човекот со прекарот „The Money“ се расфрла со пари на сите страни, а често пати знае да се почасти некоја нова недвижнина. Низ САД тој поседува повеќе недвижности, а последната ја купи во 2018 година во Лас Вегас.

Неговиот дом вреди 10 милиони долари. Покрај главната куќа има и две куќи за гости, внатре се наоѓаат 11 спални соби, теретана и се што му треба на Флојд за да ужива во луксуз.

Исто така тука се и двата базени, а под куќата се наоѓа подземна гаража во која се паркирани неговите 20 лимузини.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вујовиќ збесна и го нападна Вучиќ: Ало бре, не управуваш ти со мојот живот!

Легендарниот ракометен тренер Веселин Вујовиќ жестоко го критикуваше претседателот на Срби…