Дома Фудбал Лига на шампиони Ви се верува дека Азар од оваа позиција не даде гол!? (ВИДЕО)

Ви се верува дека Азар од оваа позиција не даде гол!? (ВИДЕО)

Реал Мадрид вчера ја победи Галатасарај во рамките од Лигата на шампионите.

„Кралевите“ успеаа да запишат минимана победа, а единствениот гол на натпреварот беше дело на Тони Крос. Освен по победата на Реал натпреварот беше обележан и со едно големо промашување на Еден Азар кој од неколку метри ја погоди пречката од небранетата мрежа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Спрема ли Звезда „бомба“? Ивановиќ на ручек со Терзиќ! 📸

Иако се шпекулираше дека Бранислав Ивановиќ е пред враќање во Премиер лигата српските меди…