Дома Трансфер зона Виљареал бара нов голман: Димитриевски или Ливаковиќ?

Виљареал бара нов голман: Димитриевски или Ливаковиќ?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е еден од главните кандидати за нов чувар на мрежата на Виљареал.

Виљареал ќе остане без голманот Херонимо Рули кој се договори со Ајакс за сума од 10 милиони евра. 

„Жолтата подморница“ е во потрага по нов голман, а на спосиокот се  Столе Димитриевски и Хрватот Доминик Ливаковиќ.

Динамо Загреб бара 15 милиони за да го продаде Ливаковиќ, додека Виљареал може да го добие Димитриевски за 8 милиони евра.

Македонецот исто така има и големо искуство во Примера, па тоа може да биде предност при изборот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…