Дома Видео Видовме и вакво нешто: Кошаркар промаши шутираше 13 слободни фрлања и сите ги промаши!

Видовме и вакво нешто: Кошаркар промаши шутираше 13 слободни фрлања и сите ги промаши!

Tимот на Жалгирис е фаворит во домашната лига во Литванија, но работите не му одат така лесно во сите натпревари, доказ за тоа е и вчерашниот натпревар против Невезис во кој славеа со 92:86.

Во редовите на Невезис игра Американецот Дешом Фримен кој го привлече вниманието на спортските медиуми и тоа со катастрофален учинок од линијата за слободни фрлања.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Фримен изведе 13 слободни фрлања и не погоди ниту едно и вакво нешто навистина не се памети во професионалната кошарка. Да биде ситуацијата поинтересна тој беше најефикасниот кошаркар на својот тим со 16 поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Уште ова го немавме видено: Свиња прекина фудбалски натпревар 🎥

Во рамките на 14. коло од Општинската лига Јасеница во Србија се одигра натпревар кој прив…