Дома Луд Спорт Видео: Хаос во Босна, Џеко го нападна соиграчот од Рома!

Видео: Хаос во Босна, Џеко го нападна соиграчот од Рома!

Кога играат Босна и Грција ретко кога е мирно, немири имаше и на натпреварот во Атина, па така и на вчерашниот кој се одигра во Зеница.

За се да биде „спектакуларно“ се потрудија соиграчите од Рома, Един Џеко и Костас Манолас, кои тргнаа еден против друг. Поточно на снимката се гледа како Џеко прв започнува…потоа немаше назад. Настана општ хаос, имаше и по некој скршен заб.

Сето тоа се случуваше по завршувањето на натпреварот додека играчите го напуштаа теренот.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Корона мерките не дозволија Амстердам да го види македонскиот навивачки дух

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Од пред два дена македонската репрезентација е во…