Дома Луд Спорт Видео: Фудбал или бокс меч

Видео: Фудбал или бокс меч

Фудбалерот на Напредак, Марио Маслаќ доби директен црвен картон откако го нокаутираше играчот на Раднички Ниш.

Иако топката беше на другата страна, сепак двајцата фудбалери се бореа за позиција, а судијата добро го забележа потегот на Маслаќ, кој по повлекувањето со лево кроше го нокаутира противникот.

Маслиќ е познат на македонската публика бидејќи го носеше дресовите на Беласица и Академија Пандев.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oбложувач од Македонија поради победата на Тотенхем остана без четири милиони денари (ФОТО)

Неодамна продолжија најсилните европски првенства, а со тоа и приликата за обложувачите со…