Дома Фудбал ВИДЕО Турам го фати Савиќ за меѓуножјето. Црногорецот од болка се сруши на теренот

ВИДЕО Турам го фати Савиќ за меѓуножјето. Црногорецот од болка се сруши на теренот

После десет минути од првото продолжение меѓу Атлетико и Интер, се случи една интересна ситуација која брзо стана хит на социјалните мрежи.

Францускиот напаѓач на Интер, Турам во еден момент го фати за меѓуножјето стоперот на Атлетико Стефан Савиќ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Црногорецот од болки се сруши на тревникот, а Французинот помина без пенал. Подоцна дуото се поздрави, а Турам му се извини на Савиќ.

Веднаш потоа тој ја напушти играта и на негово место во игра влезе Алексис Санчез. По пенал серијата Атлетико продолжи понатаму.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…