Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Првиот гол на Лион е вистински циркус!

Видео: Првиот гол на Лион е вистински циркус!

0

Лион во моментов води против Хофенхајм со 2:1 и има играч повеќе, но првиот гол на Французите е нешто што ретко се гледа на фудбалските терени.

Гледачите на стадионот видоа вистински карамбол во шеснаесетникот и барем четири стопостотни шанси пред Фекир да ја смести топката во мрежата.

Голот веднаш стана хит на социјалните мрежи!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Меси чекори кон одбрана на титулата: Кај кого ќе заврши „Златната копачка“ оваа сезона?

Лионел Меси овој викенд запиша хет-трик против Реал Бетис во шпанското првенство, а овој х…