Дома Фудбал Италија Видео: Постигна гол во 99-та минута, па остана без гаќи

Видео: Постигна гол во 99-та минута, па остана без гаќи


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Лацио и Сампдорија вчера на „Олимпико“ го одиграа еден од највозбудливите натпревари сезонава, со пресврти и два гола во судиското продолжение.

Најпрво Имобиле погоди од пенал за 2:1 во 96-та минута, но во 99-та минута следуваше нов шок за домашните откако Сапонара го израмни резултатот.

Сапонара голот го прослави на трибината кај своите навивачи, кои исто така беа избезумени од среќа, па му ги соблекоа и гаќите.

Оваа сцена денес го обиколи целиот свет!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…