Дома Фудбал ВИДЕО Олмо го постигна еден од најубавите голови во кариерата против Бразил

ВИДЕО Олмо го постигна еден од најубавите голови во кариерата против Бразил

ДАНИ ОЛМО постигна одличен гол во 36. минута за водство на Шпанците од 2:0 на мадридски „Сантијаго Бернабеу“ на пријателскиот натпревар меѓу неговата Шпанија и Бразил (3:3).

Поранешниот играч на Динамо се ослободи од двајца чувари, а потоа постигна гол со неодбранлив удар. За Олмo, 25-годишниот офанзивец на Лајпциг, тоа беше осми гол за репрезентацијата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Голот на Олмо погледнете го ТУКА

Два гола за Шпанија постигна Родри од два пенали, а за гостите Родриго, Ендрик и на крајот Пакета од пенал во 97. минута за конечни 3:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…