Дома Видео Видео: Ова е дефинитивно гол на колото!

Видео: Ова е дефинитивно гол на колото!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Неверојатен гол беше постигнат синоќа на натпреварот од 14-то коло во чилеанското првенство на натпреварот помеѓу Универзидад Кончепсиона и О‘Хигинс.

Се играше судиското продолжение, резултатот беше 2:1 за домаќините, па гостинскиот голман брзаше да дегажира до своите соиграчи.

Меѓутоа, тоа го направи толку лошо, па му асистираше на протувникот за прекрасен гол. Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Можат да завидуваат и европските ѕвезди: Во Босна постигнат спектакуларен гол со „ножички“ 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Во…