Дома Фудбал Италија Видео: „Нокаут“ од Пандев за Интер – Македонецот го продолжува очајот на „нероаѕурите“!

Видео: „Нокаут“ од Пандев за Интер – Македонецот го продолжува очајот на „нероаѕурите“!

pandev

Горан Пандев денес беше стрелец на вториот гол за својата Џенова во натпреварот против својот поранешен клуб Интер. Погледнете го голот на Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Перез: Куртоа е најдобриот голман во светот, а Модриќ повторно може да ја освои „Златната топка“

Лука Модриќ доминираше во финалето на шпанскиот Суперкуп во кој неговиот Реал Мадрид го по…