Дома Останати Кошарка Видео: Нов трипл-дабл на Харден!

Видео: Нов трипл-дабл на Харден!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Екипите на Хјустон, Чикаго, Минесота, Мајами и Вашинготн забележаа победи во НБА лигата. Индивидуално повторно блесна Џејмс Харден кој го забележа третиот трипл дабл во сезоната.

Џејмс Харден со трипл дабал го предводеше Хјустон до нова победа, овој пат над Портланд. Ракетите одлично го почнаа мечот, ја добија првата четвртина со 41:29, Портланд се врати и на полувремето замина со поен предност. Клучна беше третата четвртина која Хјустон ја доби со 38:21 и го реши мечот.

Харден имаше учинок од 26 поени, 14 асистенции и 12 скокови. Во гостинскиот тим Меколум постигна исто така 26 поени.

Чикаго ја спаси честа на гостите откако славеше кај Јута Џез со 85:77. Батлер со 20 поени беше најефикасен, Двен Вејд постигна два помалку.

Резултати:
Вашингтон – Њујорк 119:112
Мајами – Милвоки 96:73
Хјустон – Портланд 126:109
Минесота – Филаделфија 110:86
Јута – Чикаго 77:85

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

MOZZART со поддршка на екипата на ПИОМ на Синдикалните спортски игри

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ре…