Дома Фудбал Италија Видео: Не е само погодокот, Пандев погоди пречка од 40 метри!

Видео: Не е само погодокот, Пандев погоди пречка од 40 метри!

pandev

Џенова вечерва се наоѓа пред победа против Интер, а во овој натпревар во центарот на вниманието е нашиот Горан Пандев.

Пандев покрај тоа што постигна еден гол, имаше прилика уште во 10 минута да погоди и тоа од 40 метри после лошата реакција на Хандановиќ кој имаше среќа па ударот заврши во пречката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…