Дома Видео Видео: Неверојатен „нокаут“ на футсал натпревар

Видео: Неверојатен „нокаут“ на футсал натпревар

0

Неверојатни сцени беа видени на бразилскиот футсал шампионат помеѓу Коринтианс и Сао Карлос.

Даниел Баталха брутално со карате удар го нокаутира противничкиот играч, кој од силината на ударот падна во несвест.

Веднаш му беше пружена медицинска помош, а очекувано Баталха беше исклучен и го чека жестока казна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Само збунето гледаше: Пике не можеше да поверува што одбрани Тер Штеген

Барселона вчера објави интересно видео од тренинг на Барселона пред репрезентативната пауз…