Дома Луд Спорт Видео: Мората ја запроси девојката на маѓионичарска претстава!

Видео: Мората ја запроси девојката на маѓионичарска претстава!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Алваро Мората се покажа како добро засилување за Реал по враќањето од Јувентус, па оваа сезона после една „маѓична вечер“ дефинитивно ќе биде за паметење.

Имено, 24-годишниот Шпанец ја поведе својата девојка Алис Кампело на маѓионичарска претстава кај популарниот Маго Попа. Таму на сцената Мората ја запроси својата девојка.

Нејзиниот одговор беше „ДА“, па со фотографија од прстенот се пофали и самиот Мората на Инстаграм каде напиша:

„Кажа ДА. Ќе се венчаме“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ил…