Дома Луд Спорт Видео: Драма во Шпанија, фудбалер удри во бетонски ѕид

Видео: Драма во Шпанија, фудбалер удри во бетонски ѕид

На меч меѓу резервните екипи на Лас Палмас и Атлетико Такоронте се одвиваше вистинска драма, откако еден фудбалер на домаќините удри со глава во ѕид.

Младиот Коку удри во ѕид со голема брзина, па настана паника меѓу фудбалерите и веднаш интервенираше брзата помош.

Подоцна медиумите објавија дека фудбалерот нема повреда на глава, но ги скршил и двете раце, па му претстои долг период на рехабилитација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Карантинот ја претвори Георгина во фризер: Видете како го стрижи Роналдо (видео)

Кристиано Роналдо заедно со своето семејство и со вереницата Георгина Родригез се наоѓа во…