Дома Видео Видео: Гол за кој зборува цел свет!

Видео: Гол за кој зборува цел свет!

Дефанзивецот на малезискиот тим Паханг, Херолд Гулон го постигна еден од најспектакуларните голови видени на фудбалските терени.

31-годишниот фудбалер постигна гол од слободен удар и тоа од 60-ина метри…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Најкомичниот гол сезонава го прими голманот на Пјуник (ВИДЕО)

Вчерашниот натпревар помеѓу Пјник и Гандзасар заврши со резултат 2:3. Резултатот секако не…