Дома Видео Видео: Голман со феноменален гол во 96-та минута!

Видео: Голман со феноменален гол во 96-та минута!

Голманот на јужноафриканскиот тим Барока, Оскарин Масулуке успеа да постигне атрактивен гол со „ножички“ од границата на шеснаесетникот.

Масулуке се вклучи во шеснаесетникот при изведувањето на корнер во 96-тата минута при резултат 0:1 против Орландо Пајратс и постигна феноменален гол за израмнување.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Штета што ФИФА веќе го најави конкурентите за наградата „Пушкаш“, овој гол сигурно би влегол во конкуренција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…