Дома Видео Видео: Волкот собори Гинисов рекорд!

Видео: Волкот собори Гинисов рекорд!

Тео Волкот е нов светски рекордер. Ѕвездата на Арсенал го собори Гинисовиот рекорд во контрола на топката кој го држеше фристајлерот Џон Фарнворд.

Волкот учествуваше во предизвик и се натпреваруваше со соиграчите Кошчелни, Кокелан и Начо Монреал. Нивната задача беше да ја исконтролираат топкада од височина, а Волкот успеа да ја исконтролира топката која слета од висина на 34 метри.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Со тоа Англичанецот го собори светскиот рекорд за цели 2 метри и влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатна реакција: Во дел од секундата избегна страшен судир 🎥

Исак Хаџар, возач од Формула 2 на слободните тренинзи во Монако се истакна со реакција кој…