Дома Видео Видео: Волкот собори Гинисов рекорд!

Видео: Волкот собори Гинисов рекорд!

Тео Волкот е нов светски рекордер. Ѕвездата на Арсенал го собори Гинисовиот рекорд во контрола на топката кој го држеше фристајлерот Џон Фарнворд.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Волкот учествуваше во предизвик и се натпреваруваше со соиграчите Кошчелни, Кокелан и Начо Монреал. Нивната задача беше да ја исконтролираат топкада од височина, а Волкот успеа да ја исконтролира топката која слета од висина на 34 метри.

Со тоа Англичанецот го собори светскиот рекорд за цели 2 метри и влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лукаку по елиминацијата кршеше на клупата на Белгија 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Ромелу Лукаку де…