Дома Останати Кошарка Видео: Вестбрук не запира со „трипл-дабл“

Видео: Вестбрук не запира со „трипл-дабл“

Расел Вестбрук продолжува со извонредните партии, откако со нов трипл-дабл ја предводеше Оклахома до победа над Вашингтон со 126:115.

Ѕвездата на Оклахома против Вашингтон забележа нов трипл-дабл, четврти во низа и деветти оваа сезона.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Со 35 поени, 14 скокови и 11 асистенции тој ги предводеше „Громовите“ до победа над Вашингтон по продолженијата од 126-115.

Сан Антонио веднаш се врати на победничките патеки, на гостувањето кај Далас славеше со 94:87 во одличната партија на Пети Милс, кој постигна со 23 поени.

Резултати:
Бостон – Детроит 114:121
Торонто – Мемфис 120:105
Чикаго – ЛА Лејкерс 90:96
Минесота – Њујорк 104:106
Оклахома – Вашингтон 126:115 (прод.)
Далас – Сан Антонио 87:94
Денвер – Мајами 98:106
Феникс – Атланта 109:107
Портланд – Индијана 131:109

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Далас на чекор до НБА финалето

Кошаркарите Далас ја совладаа Минесота со 116:107 во третиот натпревар од финалето на Запа…