Дома Видео Видео: Ваков гол од пенал сигурно не сте виделе!

Видео: Ваков гол од пенал сигурно не сте виделе!

0

Од Русија ни доаѓа веројатно најлудиот изведен пенал во историјата на фудбалот.

Фудбалерот на младинската екипа на Рубин Казан, Норик Авдалијан се најде во центарот на вниманието поради начинот на кој го изведе пеналот против Урал.

Тој изведе салто, а во исто време ја шутна топката и постигна гол.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Ваков ‘судир’ меѓу фудбалер и судија веројатно никогаш не сте виделе

Натпреварот од 15. коло во турската Суперлига помеѓу Бурсаспор и Анталијаспор го одбележа …