Дома Видео Видео:„Маѓијата“ на Модриќ против Барселона!

Видео:„Маѓијата“ на Модриќ против Барселона!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓„Господар на теренот“, „Им украде топка на сите играчи на Барса вклучително и на Меси“, „Најдобар играч на Ел Класико“, беа само некои од насловите посветени на Лука Модриќ.

Модриќ одигра уште една брилјантна партија против Барселона и покажа дека е еден од најважните фудбалери во тимот.

Во следното видео погледнете ја неговата партија на „Ел Класико“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Девојката на Пике бегаше од новинарите, па се удри во билборд 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Во последно време Же…