Дома Топ вести Видал наместо во тренинг кампот, тренира на улица 🎥

Видал наместо во тренинг кампот, тренира на улица 🎥

Барселона реши да се ослободи од неколку играчи и така да го растерети буџетот, а еден од нив е Артуто Видал.

Видал е на чекор од трансфер во Интер, меѓутоа тоа се пролонгира веќе неколку дена.

Чилеанецот чека повик од Милано и повеќе не тренира во тренинг кампот на Барселона, бидејќи го раскина договорот со Каталонците.

Меѓутоа, тој ја одржува својата физичка форма и денес беше виден како тренира на улица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…