Дома Видео Видал го вратија од загревање, па се изнервира и ги фрли копачките 🎥

Видал го вратија од загревање, па се изнервира и ги фрли копачките 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Чилеанецот Артуро Видал често имаше проблеми со темпераментот и додека настапуваше во Европа, а сега тој темперамент повторно го покажа во дресот на Фламенго.

35-годишниот Чилеанецот за в реме на натпреварот против Боависта беше испратен на загревање, но тренерот не му даде шанса. Поради камерите го снимија како ги фрла копачките.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Класата е вечна: „Проектил“ на Подолски од слободен удар 🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Лукас Подолски во еден перио…