Дома Фудбал Останато Вестбрук испиша историја и го сруши големиот Чемберлејн!

Вестбрук испиша историја и го сруши големиот Чемберлејн!

0

Oклахома Сити го совлада Портланд со 120:111 и така ја запиша четвртата победа во низа.

Пол Џорџ одигра фантастичен натпревар во кој запиша трипл-дабл. Џорџ уфрли дури 47 поени и додаде 12 скокови и десет асистенции.

Расел Вестбрук исто така оствари трипл-дабл со 21 поен, 12 скока и 11 асистенции и така се запиша во историјата на НБА лигата.

За Вестбрук ова беше десетти трипл-дабл во низа и со тоа го сруши големиот Вилт Чемберлејн во тој сегмент.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…