Дома Трансфер зона Верати донесе одлука, го напушта ПСЖ

Верати донесе одлука, го напушта ПСЖ


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Марко Верати донел одлука да го напушти францускиот шампион ПСЖ на крајот на сезоната, бидејќи е незадоволен од ситуацијата во клубот.

Верати е незадоволен од ситуацијата во клубот и смета дека сега е вистински момент за трансфер, а ПСЖ нема да му стои на патот.

Верати е еден од најплатените фудбалери во тимот, па „светците“ се спремни да го продадат на лето. ПСЖ не е задоволен и од неговата дисциплина како и од перформансите на теренот, па е спремен да слушне понуди.

Верати има богата понуда од Саудиска Арабија, но сака да остане во Европа, а се поизвесно е негово враќање во Италија, каде интерес за него покажуваат Јувентус и Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…