Дома Фудбал Германија Венгер утре станува тренер на Баерн!?

Венгер утре станува тренер на Баерн!?

Арсен Венгер е без тренерски ангажман уште од кога го напушти Арсенал, а сега е спремен да се врати.

Како што пренесува германски „Кикер“, преговорите помеѓу Венгер и Баерн се во завршна фаза и тој многу веројатно ќе биде нов тренер на германскиот гигант.

„Стапија во контакт со Венгер и тој изрази желба да го превземе тимот. Тој ќе биде тренер до лето, а потоа ќе биде именувам тренер за подолг период“, пишуваат новинарите на „Кикер“.

Исто така, новинарите на „Кикер“ тврдат и дека Венгер утре ќе биде именуван.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

ФА Куп ждрепка: Руни може против Манчестер Јунајтед, на повидок и едно дерби

Вечерва беа извлечени паровите за англискиот ФА Куп, а ждрепката најави и едно дерби, Челз…