Дома Топ вести Венгер дава богатство за „новиот Роналдо“

Венгер дава богатство за „новиот Роналдо“

Англиските медиуми пренесуваат дека Арсенал е сериозно заинтересиран за ѕвездата на Бенфика, Гонзало Гуаедеш кого во Португалија го нарекуваат „новиот Роналдо“.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓За Гуедеш заинтересирани се многу клубови ширум Европа, пред се Валенсија, но „Скај Спорт“ пренесува дека Венгер ќе направи се за да го донесе на „Емирати“.

19-годишниот Гуедеш од 2014 година е во првиот тим на Бефика и на 36 настапи постигна 6 гола, а оваа сезона особено блеска во дресот на „орлите“.

Младиот Португалец неодоливо наликува на својот сонародник Роналдо, по техниката и физичката конституција, па во трката за неговиот потпис уште во јануари ќе влезат многу европски гиганти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лажниот Нејмар е сензација во Катар🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! На еден од натпр…