Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар ја одреди цената за билетите за натпреварот против Рајн Некар

Вардар ја одреди цената за билетите за натпреварот против Рајн Некар

Екипата на Вардар ги пушти во продажба билетите за натпреварот против Рајн Некар Левен во рамки од ЕХФ Европската лига.

Билетите од денес се во продажба по цена од 200 и 300 денари.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Натпреварот меѓу е закажан за 26 август 2023 со почеток во 19 часот во СЦ „Јане Сандански”.

Продажбата на билетите ќе се врши онлајн преку продажбата мрежа на „Мктикетс“ – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …