Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар се враќа во елитата!

Вардар се враќа во елитата!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Најтрофејниот македонски клуб Вардар после две години поминат во Втоарата лига се враќа во елитата.

Денеска на стадионот во Кавадарци во баражот „црвено-црните“ го совладаа Скопје со убедливи 3:0.

И покрај големите финансиски проблеми, тимот на Вардар одигра одлична сезона и преку бараж се избори за враќање ви елитата.

Вардар беше убедлив против Скопје и славеше со 3:0 со головите на Дарко Размоски и Дарко Глишиќ.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…