Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар и Детонит битката за ПМФЛ ќе ја водат во Струмица

Вардар и Детонит битката за ПМФЛ ќе ја водат во Струмица

Екипата со сите финансиски проблеми кои ги имаше заврши во долниот дел на табелата и ќе игра бараж за опстанок во друштвото на најдобрите.

Противник од Втората лига на Вардар ќе му биде тимот на Детонит, а денес е потврдено каде и кога ќе се игра овој натпревар.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Имено, Вардар и Детонит битката за место во Првата лига ќе ја водат во Струмица на 26-ти мај (недела) со почеток од 17:00 часот на стадионот „Благој Истатов“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ЕХФ потврди: Македонскиот шампион чека „вајлд-карта“ за учество во ЛШ

Eвропската ракометна федерација ги потврди тимовите кои досега имаат сигурно место во Лига…