Дома Трансфер зона Варан се сели кај Роналдо

Варан се сели кај Роналдо

Манчестер Јунајтед одлучи да не ја активира опцијата за продолжување на договорот со Рафаел Варан за дополнителни 12 месеци.

Тоа значи дека дефанзивецот на лето може да го напушти „Олд Трафорд“, бидејќи неговиот договор со „црвените ѓаволи“ истекува на крајот на сезоната.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во Јунајтед процениле дека платата од 340 илјади фунти неделно е преголем товар со оглед на бројните повреди, лошата форма и несогласувањата со менаџерот Ерик Тен Хаг.

Таквата ситуација сака да ја искористи Ал Наср, па саудискиот клуб му нуди плата од 50 милиони евра годишно за да го доведе во своите редови.

Клучна улога во трансферот може да има Кристиано Роналдо, кој е добар пријател со Французинот и го убедува да му се придружи во Ал Наср.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Постигнат договор, Лукаку се сели во Наполи

Ромелу Лукаку кариерата ќе ја продолжи во Наполи, пренесуваат италијанските медиуми. Како …