Дома Трансфер зона Варан прави изненадувачки трансфер

Варан прави изненадувачки трансфер

Рафаел Варан ќе замине од Манчестер Јунајтед на крајот на сезоната како слободен агент.

Интерес за Французиннот покажуваат неколку европски гиганти, како и клубовите од Саудиска Арабија, но тој може да се одлучи на изненадучки трансфер.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Варан ја почна професионалната кариера во Ленс, каде што играше до 2011 година пред да потпише за Реал Мадрид.

„Имавме интересни разговори и самиот Варан кажа дека ќе размисли, ќе видиме што ќе се случи“, кажа 53-годишниот тренер на екипата, Франк Хајз.

Ленс е блиску до обезбедување на пласман во Европа, а медиумите шпекулираат дека Варан ќе стави потпише на двегодишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …