Дома Фудбал Англија Ван дер Сар со емотивна порака до навивачите на Манчестер Јунајтед

Ван дер Сар со емотивна порака до навивачите на Манчестер Јунајтед

Откако Ван де Бек потпиша за Манчестер Јунајтед, порака до навивачите на овој клуб испрати легендарниот голман, Едвин ван дер Сар.

Пораката која легендарниот голман на Јунајтед ја испрати до навивачите на овој клуб е да уживаат во иднината.

„Драги навивачи на Манчестер Јунајтед. Се чини дека нашите патишта повторно се вкрстија. Еден од нас доаѓа кај вас оваа сезона. Како и многу други, со нас беше од мал. Брзо стана еден од најдобрите, посебно последните неколку години. Уживајте во иднината.“ – напиша помеѓу другото Ван дер Сар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ливерпул лесно го доби дербито со Арсенал 🎥

Фудбалерите на Ливерпул остварија победа во 3.коло од Премиер лигата против Арсенал со 3:1…