Дома Луд Спорт Вандали ја срушија статуата на Ибра во Малме (фото)

Вандали ја срушија статуата на Ибра во Малме (фото)

Статуата на Златан Ибрахимовиќ во Малме беше мета на вандали неколку пати, а сега е потполно уништена.

Статуата беше ставена пред неколку месеци во чест на легендарниот фудбалер кој е роден и пораснат во градот Малме.

Фановите на овој клуб се разочараа од Ибра откако тој стана косопственик на Хамарби.

Најпрвин во неколку наврати ја оштетуваа статуата, за конечно да успеат да ја соборат во текот на изминатата ноќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Дете на терен направи шоу во холандската лига

Натпреварот од холандското првенство помеѓу Валвијк и Венло стана вирален хит поради едно …