Дома Фудбал Репрезентации Валериј Карпин е новиот селектор на Русија

Валериј Карпин е новиот селектор на Русија

Денес руската фудбалска репрезентација го објави името на новиот селектор. Нов селектор на репрезентацијата е Валериј Карпин.

52 годишниот искусен стратег доби тешка задача, а главната цел ќе биде место на Мундијалот во Катар.

Карпин на клупата ќе го замени Станислав Черчесов кој си замина откако Русија заврши како последна во групата на Европското првенство.

На ЕП Русија претрпе порази од Белгија и Данска, па така остана без место во нокаут фазата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …