Дома Актуелно Ваков слалом ретко се гледа: Карлос Вела го постигна голот на кариерата! (ВИДЕО)

Ваков слалом ретко се гледа: Карлос Вела го постигна голот на кариерата! (ВИДЕО)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Карлос Вела во последно време игра одличен фудбал.

Вела го познаваме од времето настапуваше во Европа, но изгледа дека врвот на својата кариера го достигна заминувањето во МЛС лигата.

 Мексиканецот е прв стрелец во лигата со 26 гола после исто толку одиграни натпревари, а дека ова е негова година покажа и со последниот гол постигнат изминатата ноќ.

Во победата на неговиот Лос Анџелес ФК Вела постигна два гола. Вториот можеби беше и најубавиот во неговата карира.

При тој погодок Мексиканецот издрибла неколку противнички фудбалери и нивниот голман после што ја затресе мрежата. Уживајте во оваа негова мајсторија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Хрватскиот селектор кој се „глупираше“ пред новинарката ќе добие отказ

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Хрвое Хорват ја налути хрватската јавност и …